Ömer Seyfettin Kaşağı Kitap Oku İndir

Ömer Seyfettin Kaşağı Kitap Oku İndir

Lisans
Dil
Dosya Boyutu
Üretici
İşletim Sistemi
Eklenme Tarihi7 ay önce
Kırık link bildir Yorum Yaz
Hemen indir ()
1446 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(3 votes, average: 4,33 out of 5)
Loading...

Ömer Seyfettin Kaşağı Kitap Oku

Ömer Seyfettin Kaşağı Kitap İndir

Ahır işlerinde yalnız tımarı beceremiyordum. O kadar küçüktüm ki, atın karnına bile ulaşamı-yordum. Oysa en eğlenceli şey atın tımarıydı. Bu iş Tosun’unda hoşuna gidiyordu. Zaman zaman kulaklarını kısıyor, kuyruğunu kocaman bir püskül gibi sallıyordu.

At, tımar biteceğe yakın huysuzlanırdı. O zaman Dadaruh: “Höyt!” diye sağrısına tokat indirir, sonra öteki atları tımara başlardı.

Bir gün Hasanla Dadaruh dere kenarına inmişler, bense yalnız başıma kalmıştım. İçimden tımar etme geldi. Kaşağıyı aradım, bulamadım. Sonra aklıma, Dadaruh’un ahırın köşesindeki penceresiz küçük odası geldi. Hemen oraya girdim. Rafları aradım. Eyerlerin arasına baktım. Yok, yoktu. Sonra gözüme yatağın altındaki yeşil sandık ilişti. Onu açtım… Nerdeyse sevincimden haykıracaktım. Annemin bir hafta önce İstanbul’dan gönderdiği hediye eşyaların arasından çıkan fakfon kaşağı pırıl pırıl parlamıyor mu!… Hemen aldım. Tosun’un yanına koştum. Karnına sürtmek istedim. Durmadı. Ayaklarını sinirli sinirli yere vurdu. Her halde acıtıyor dedim. Kaşağının dişlerine baktım. Sivri, keskindi dişler. Köreltmek için duvarın sıva dökmüş bölümlerindeki taşlara sürtmeye başladım. Dişler bozuldu. Yeniden sürttüm… Gene atlar durmuyordu. Buna çok kızdım. Öfkemi kaşağıdan almak için on adım ötedeki çeşmeye koştum.

E-kitapci.net keyifli okumalar diler.

1446 kez indirildi