Hayvan Çiftliği – George Orwell Pdf E-Kitap Oku İndir

Hayvan Çiftliği – George Orwell Pdf E-Kitap Oku İndir

Lisans
Dil
Dosya Boyutu
Üretici
İşletim Sistemi
Eklenme Tarihi6 ay önce
Kırık link bildir Yorum Yaz
Hemen indir ()
293 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(No Ratings Yet)
Loading...

Öncelikle belirtelim sakın kitabın ismine kanıp karşınıza cicili bicili hayvanlarla dolu peri kızlarının uçuştuğu bir masalımsı hikaye beklemeyin.
Bu kitapta, koyun gibi uysal, at gibi güçlü, köpek gibi sadık, gergedan gibi saldırgan, domuz gibi pis, hamam böceği gibi iğrenç, ve  Çakal gibi açgözlü insanlar var.
 İsmi tamamen ironi hemde tam yerinde güzel bir ironi olması bakımından böyle konmuştur. Hayvan Çiftliği  Bir Peri Masalı kitabının yazarı meşhur siyaset bilimcisi George Orwell diğer bir efsane kitabı daha olan 1984 ten tanırsınız belki. Biz okumanızı tavsiye ediyoruz kısa ama dop dolu bir kitaptır kendisi.

Hayvan Çiftliği George Orwell’in 1945’te yayımlanan, siyasi hiciv içeren romanıdır. Orijinal adı Animal Farm: A Fairy Story – Hayvan Çiftliği: Bir Peri Masalı’dır. 1940’larda yazılmasına rağmen, halen komünizmin en büyük eleştirisidir. Sembolik karakterlerle dünya siyasetini ve özellikle Sovyetleri eleştirmiştir. Eser, yazarların ne kadar açık görüşlü olabildiğinin örneğidir. Orwell bu eserden iki yıl sonra 1984 adlı romanını yazmış ve çağdaş dünyaya da büyük bakış açıları katmıştır.

293 kez indirildi